Rozkładane meble dostępne we współczesnej odsłonie, wcale nie są już jakkolwiek problemowe. Nie dość, że prezentują się zazwyczaj bardzo estetycznie, pozostają do tego także bardzo funkcjonalne i z powodzeniem służyć mogą przez wiele długich lat. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii, możliwość rozłożenia sofy zajmie dziś nie więcej jak chwilę… co więcej – jej rozłożenie wiązać się będzie z wykorzystaniem zaledwie jednej ręki.

Dostępne dziś sofy zapewniają swoim użytkownikom wysoki komfort spania już z wykorzystaniem materaca liczącego zaledwie 15 centymetrów grubości. Sofy rozkładane to meble o wysokim poziomie funkcjonalności – choć wielu ekspertów wskazuje na to, że z uwagi na konieczność zamontowania w nich wszystkich niezbędnych systemów, delikatnie tracą na oferowanej przez siebie wygodzie.

Niemniej jednak na rynku branżowym znaleźć można mnóstwo ciekawych sof o różnorodnych kształtach, kolorach i wzorach. Do tego sofy te wykonane są z przeróżnych materiałów – największą popularnością cieszą się zaś te meble w wyjątkowo trwałej wersji tapicerowanej oraz pokrytej miękką i pozwalającą na wieloletnie sukcesywne użytkowanie, skórą ekologiczną.

Ta wielość rodzajów sof potrafi zachwycać – wśród propozycji dostępnych na rynku wybrać można zarówno taki model, który doskonale sprawdzi się w gustownie urządzonym salonie, jak i taki, który dedykowany będzie raczej pokojom dziecięcym lub młodzieżowym. Niewielką, ale bardzo funkcjonalną sofę wstawić można również i do pokoju gościnnego – mebel ten zapewni odwiedzającym nas gościom wysoki komfort odpoczynku nocnego.