Z myślą o stworzeniu jak najbardziej komfortowych warunków do wypoczynku zarówno domownikom, jak i odwiedzającym ich gościom, decydujemy się często na zakup wygodnej wersalki. Dlaczego właśnie na nią pada wybór większości kupujących? Głównie ze względu na jej wielofunkcyjność, wygodę oraz… atrakcyjną cenę. Dużym plusem jest także jej kompaktowość – z reguły bowiem wersalka nie zajmuje zbyt wiele miejsca, przez co możliwe jest jej idealne ustawienie nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Rodzaj wersalki do spania warto dopasować do własnych, zupełnie indywidualnych preferencji. Warto więc wybrać taki model mebla wypoczynkowego, który odpowiadać nam będzie kształtem, wyposażeniem, kolorystyką czy dominującym motywem. Z pewnością warto też zdecydować się na taką wersalkę, która została wyposażona w wygodny mechanizm otwierania. Jak jednak większość mebli z jej „rodziny”, wersalki właśnie są tak wygodne i proste w obsłudze, że z ich rozłożeniem czy złożeniem poradzą sobie nawet nieco starsze dzieci.

Wybierając wersalkę do spania warto zwrócić uwagę na jej rozmiary – niech będzie optymalnie dopasowana do konkretnego pomieszczenia. Tu nie sprawdzi się mebel zbyt mały ani też wyjątkowo ogromny. Trzeba liczyć na własne wyczucie lub pomoc doświadczonych specjalistów – sprzedawców.

Wersalka do spania to również bardzo istotna kwestia wypełnienia. Najlepiej postawić na sprężyny bonelowe lub takie, które łączą w sobie funkcjonalność boneli ze sprężynami falistymi. Tak wypełniona wersalka będzie wyjątkowo odporna na pojawienie się jakichkolwiek odkształceń.